ВИБІР ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.30977/ETK.2225-2304.2023.41.78Ключові слова:
інформаційні технології, системи управління, бухгалтерське програмне забезпечення, системи документообігуАнотація
У статті обговорюється, що останнім часом є значне зростання інтересу до практичного застосування програмного забезпечення для бізнесу (ПЗ). Сьогодні всім зрозуміло, що перспективи менеджменту знаходяться у сфері інформаційних технологій. На ринку представлена велика кількість програмних продуктів, які використовуються для програмного забезпечення бізнесу, менеджменту, фінансового та бізнес-консультування, управління підприємством або холдингом, управління проєктами, оптимізації бізнес-циклу та автоматизації документообігу.У статті розглядається вибір програмних засобів для автоматизації процесів бізнес-планування, оскільки зростає інтерес до практичного застосування програмного забезпечення для бізнесу. Програмне забезпечення для бізнесу можна класифікувати за кількома категоріями, такими як системи управління підприємством, бухгалтерське програмне забезпечення, системи документообігу тощо. Підкреслюється, що вибір конкретного програмного продукту повʼязаний з його функціональними особливостями та середовищем, у якому він використовується. Визначено три рівні управління, і для кожного рівня визначені різні вимоги до програмного забезпечення. Розділено програмне забезпечення для управління проєктами на дві групи: програми початкового рівня та професійні системи, а також обговорено їх функціональні можливості та вартість. У статті зроблено висновок про те, що існує проміжне положення програмного забезпечення для управління проєктами, яке інтегрує ознаки перших двох груп. Крім того, наголошується, що вітчизняні розробки ПЗ для управління проєктами віддають перевагу багатьом користувачам через їх доступність і низьку вартість. У статті йдеться про те, що за допомогою пакетів управління проєктами фінансові менеджери можуть отримати детальні фінансові плани, схеми фінансування та оцінки бізнесу для прийняття рішень. На завершення у статті викладено ключові фактори, які необхідно враховувати при виборі програмного забезпечення для управління проєктами, наприклад складність, параметри оновлення, масштабованість, інтерфейс користувача, ресурси, кодування, обчислювані поля, аналіз ризиків і розподіл завдань. Наголошується на важливості пакетів бізнес-планування та аналітики, які допомагають менеджерам будувати ефективні фінансові моделі шляхом динамічного моделювання факторів, що змінюються в часі.
Посилання
Abrams, R. (2019). A 100 % business plan: Strategy and tactics of effective business. Alpina Publisher.
Aliyev, V. S. (2000). Business planning using the Project Expert program (full course): Textbook. SIC INFRA-M.
Turchin, S. (2000). Software tools for the project manager. Computer Review, 34, 15-20.
Mammadov, M. A., Mammadova, F. A., & Alizade, Sh. I. (2021). Strategic Management. "Education" SCIENCE.
Abasova, A. A., & Mammadova, K. M. (2022). Analysis of the development of innovative systems in the liberated territories of Azerbaijan. International scientific and practical conference “Modern directions of development management and economics in the conditions VUCA-WORLD”, Ukraine, Kharkiv, 3-5.
Mammadova, K. M. (2022). Strategic management and leadership. Polygraph center.
Popadyuk, T. G. (2018). Business planning: Textbook. University textbook.
Hammer, M. (2012). Faster, better, cheaper: Nine methods of business process reengineering. Alpina Publ.
Shevchuk, D. A. (2005). Strategic corporate reengineering: A process-cost approach to business management: A textbook. Finance and Statistics.
Winston, W. (2006). Business modeling and Data Analysis. Solving urgent problems using Microsoft Excel. Peter.
Schonthaler, F. (2019). Business processes. Modeling languages, methods, tools. Alpina Publisher.